Типові випадки шахрайства

Наразі найпоширенішими різновидами шахрайських схем є:

  • У кредитних шахраїв безліч можливостей виманити та/або отримати персональні та паспортні дані у необачних громадян. Можливо, ви колись залишали без нагляду свої документи чи розміщували їх скан-копії в Інтернеті, давали їх в руки будь-кому (навіть знайомим), втрачали паспорт чи у вас його викрали, а ви вчасно не звернулися до правоохоронних органів із відповідною заявою про втрату чи крадіжку паспорту.
    Маючи ваші паспортні дані, зловмисники можуть оформити кредит на ваші документи, отримавши кошти на власну банківську карту за своїм номером телефону.
    Ошукана жертва кредитного шахрайства дізнається про все лише тоді, коли отримує офіційні листи про заборгованість (фізичні, адже електронну адресу злодії також зазначають власну).
    Якщо з вами трапилась подібна ситуація – невідкладно повідомте про це нас. УкрПозика допоможе вам викрити шахраїв, очистити свою кредитну історію та домогтися справедливості.

  • На жаль, уберегтися від такої ситуації досить складно. Будьте пильні щодо всіх випадкових дзвінків, які надходять на ваш мобільний номер телефону. Не поспішайте відповідати на виклики від незнайомих номерів, якщо попередньо їх не очікуєте. Тим паче, не телефонуйте за невідомими номерами із власної ініціативи без нагальної потреби.
    Кредитним шахраям достатньо тричі зателефонувати вам з різних номерів та попросити перетелефонувати, а потім подати заявку до вашого мобільного оператора нібито від вашого імені для відновлення начебто «втраченої» SIM-карти.
    Адже у мобільних операторів процедура проста. Якщо абонент скаржиться на те, що телефон був втрачений та хоче відновити свою SIM-карту, для верифікації йому достатньо назвати свій номер та 3 останні номери, на які було здійснено дзвінки. Після цього у кредитних шахраїв з’являється відновлена копія (клон) вашої SIM-карти, за допомогою чого вони можуть отримати доступ до вашого Особистого кабінету, а також до інтернет-банкінгу та скористатись вашою банківською карткою.
    Ще один можливий шлях отримання незаконного доступу до вашого Особистого кабінету – перевикуп мобільного номеру телефону. Мобільні оператори звісно відстежують активність своїх абонентів, й ті номери, за якими не було жодних подій протягом року, вважаються вільними та виставляються на продаж. Тож зловмисники дізнаються про такі номери, що вже колись були у вжитку й прив’язані до акаунтів в фінустановах, й викупають їх. А далі – справа техніки. Тому обов’язково через мобільного оператора блокуйте усі свої SIM-карти, якими ви вже тривалий час не користуєтеся та не плануєте їх використовувати надалі.
    Ще один небезпечний випадок – це втрата або крадіжка телефона. Безумовно, щойно це сталося, слід заблокувати й самий гаджет, й SIM-карту, бажано – без можливості для відновлення.
    У випадку несанкціонованого доступу до вашого Особистого кабінету кредит оформлюється на ваше ім’я та на ваші документи, гроші надходять на вашу банківську карту, звідки шахраї їх миттю переводять собі.
    В такому випадку вам слід обов’язково скористатися спеціально розробленою інструкцією. УкрПозика потурбується про вас

  • Часто недобросовісні особи обіцяють вам списати (анулювати) вашу кредитну заборгованість та, начебто, гарантують вам уникнення відповідальності згідно чинного законодавства України за невиконання чи неналежне виконання ваших договірних зобов’язань. Погодьтеся, це викликає сумніви щодо доброчесності таких осіб.
    Ніхто, окрім вашого кредитора, не може списати (анулювати) вашу кредитну заборгованість, а невиконання договірних зобов’язань призводить до настання цивільно-правової відповідальності згідно з законодавством та застосування кредитором відповідних санкцій. Безчесні особи дають вам необґрунтовані обіцянки нібито зробити так, що ваша заборгованість буде списана (анульована), що насправді не відповідає дійсності, а є лише спробою отримати від вас кошти за незрозумілі послуги. Ви можете побачити такі оголошення будь-де в Інтернеті чи просто розміщені на стовпах, стінах будівель чи в громадському транспорті. Так на необачних позичальників полюють недобросовісні особи.
    Тим паче, ніхто не має доступу до реєстрів Бюро кредитних історій, де протягом 10 років зберігається кредитна історія кожного громадянина.
    Не витрачайте власні кошти на сумнівні послуги, кращим вибором буде дотримання взятих на себе договірних зобов’язань та здійснення сплати за кредитною заборгованістю. Якщо ж маєте наразі фінансові труднощі і не в змозі здійснювати погашення кредиту – зверніться до нас – ми завжди відкриті до діалогу й зможемо в індивідуальному порядку розглянути саме вашу ситуацію, піти вам назустріч та знайти взаємовигідне рішення. Розкажіть нам, що сталося.

  • Буває й так, що недобросовісні особи обіцяють не очистити вашу кредитну заборгованість з баз даних Бюро кредитних історій, а за невелику винагороду сплатити заборгованість замість вас. Щоб отримати вашу довіру, вони навіть ладні зробити тестове перерахування коштів за вашим кредитом. Зазвичай вони сплачують символічну суму, що ви й бачите у Особистому кабінеті – нібито дійсно заборгованість зменшилась на відповідну суму.

    Проте надалі вони просять вас переказати їм винагороду, після чого обіцяють здійснити погашення всієї суми заборгованості. І  щойно ви відправите їм свої кошти – вони іґнорують подальшу комунікацію з вами та не сплачують жодних коштів за вашим кредитом.

    У такому разі ви лишаєтесь зі своєю непогашеною заборгованістю, витративши кошти на сумнівні послуги, замість того, щоб здійснювати фактичне погашення заборгованості за  наявним кредитом.

    Залишилось питання: яким чином ці особи здійснили той «демо-платіж»? Все просто: скориставшись терміналом, де є функція сплати за кредитом без авторизації.

    Тож не варто свідомо та добровільно ставати жертвою недобросовісних осіб, не вірте в те, що нібито хтось сторонній «реструктуризує» вашу заборгованість за невелику плату – це не відповідає дійсності. Суть так званої «реструктуризації» полягатиме лише в збільшенні ваших витрат саме на суму їх винагороди за надані вам незрозумілі послуги.
    Якщо потребуєте особливих умов щодо погашення кредиту, зверніться до нас, УкрПозика завжди дбайливо ставиться до своїх клієнтів. Оберігаймо наші взаємини від втручання шахраїв!

  • Останнім часом поширилися випадки, коли на сайті безкоштовних оголошень чи у соцмережах публікують оголошення нібито з працевлаштування. Відповіді на усі питання обіцяють надати у приватній розмові, де, розповідаючи про роботу, просять надати  дані вашої банківської картки.
    Або ж надсилають вам особисте повідомлення про нібито виграш цінного подарунку чи його грошового еквіваленту. А ви й гадки не маєте, що то за розіграш, не пам’ятаєте, щоб брали участь у ньому із власної ініціативи. Тоді як «дарувальник» вмовляє вас поквапитись й надати реквізити своєї банківської картки – бо інакше подарунок перейде іншому учаснику.
    Ще поширений сценарій, коли шахраї телефонують та представляються співробітником будь-якої компанії, з якою ви співпрацюєте, чи яка просто викликає у вас довіру. Можуть представитись працівниками вашого банку чи мобільного оператора, та навіть – співробітниками УкрПозика. Привітний голос пропонує звірити дані: назвати номер банківської карти чи короткі коди, що надходять Вам у SMS.
    Будьте пильними, уникайте реєстрацій та участі у підозрілих програмах на веб-сайтах, не надавайте будь-кому свого номера телефону і, тим паче, номера банківської картки, остерігайтесь підозрілих пропозицій. Усі питання із обслуговуючим вас банком, мобільним оператором чи кредиторами вирішуйте, звернувшись до них самостійно, а не під час вхідного телефонного виклику, адже ви не можете бути впевнені, хто саме вам телефонує.
    Погодьтесь, дивно, коли роботодавець, детально не розповівши, що необхідно робити, що вам необхідно знати та вміти, одразу запитує у вас чи навіть вимагає номер вашої банківської картки для перерахунку заробітної плати. А ще дивніше, коли такий «роботодавець» чомусь просить вас змінити у своєму інтернет-банкінгу номер телефону, до якого прив’язана ваша карта. У такий спосіб шахраї й отримують доступу до вашого інтернет-банкінгу.
    Так само й обіцянки подарунку, який перерахують вам на банківську картку, маючи на меті виключно отримання доступу до неї.
    Що вже й казати про тих, хто напряму й незавуальовано запитує  у вас дані банківської картки.
    Якщо ж вашими даними заволоділи кредитні шахраї, радимо дотримуватись спеціально розробленої на такий випадок інструкції. Її створили фахівці з інформаційної безпеки УкрПозика, щоб захистити вас та повернути вам викрадені шахраями кошти.